Kostka Rubika – ćwiczenie mózgu i rozrywka na długie godziny

Gry logiczne to świetne połączenie dobrej zabawy z ćwiczeniem szarych komórek. Gry takie mają różny poziom trudności, więc jest to rozrywka nie tylko dla dzieci. Również dorośli mogą czerpać radość z rozwiązywania łamigłówek.

Słynna kostka Rubika

Jednym z przykładów zabawki, która wymaga sporo namysłu i zręczności, aby ją rozwiązać, jest wymyślona przez węgierskiego architekta Rubika kostka. Ta ponad 40-letnia, kolorowa zabawka wciąż cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Najbardziej znana jest tradycyjna, oryginalna kostka o formacie 3x3x3.

Trudniejsze warianty kostek

Istnieje wiele rozmiarów sześciennych, a nawet dwunastościennych kostek. Dla osób, którym kostka 3×3 nie przysparza już problemów, kolejnym stopniem trudności może być kostka Rubika 4×4, zwana też „Rubik’s Revenge”. Trudność jej ułożenia wiąże się z brakiem centralnych klocków na ściankach. Trzeba oczywiście pamiętać o wzajemnym układzie ścian, kostka 4×4 również ma określone te zasady. Przed rozpoczęciem prób układania warto zanotować lub zapamiętać prawidłowe położenie ścian na nowej kostce.

Oczywiście nie należy zniechęcać się niepowodzeniami. Kolejne próby z pewnością doprowadzą do sukcesu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *